Робота з батьками

"Первым правом ребенка должно стать  равноправие".                  Константин Кушнер

Повноцінне здійснення завдань розвитку, навчання і виховання дошкільників значною мірою визначається налагодженням взаємодії дітей і дорослих: «педагоги - діти - батьки». Педагогам і членам родин вихованців слід усвідомити, що і діти, і вони є повноправними учасниками педагогічного процесу, та взаємодіяти на засадах діалогу, довіри, партнерства з правом ініціативи, активної дії, самоконтролю. Позиція дитини потребує поваги, розумного захисту і підтримки з боку дорослих учасників взаємодії.
Важливо навчати батьків правильної взаємодії з дітьми. Педагогізація родин відбувається через консультативно-рекомендаційну (батьківські збори, усні і письмові консультації, бесіди, практикуми, тренінги тощо), лекційно-просвітницьку (батьківські лекторії, всеобучі, конференції, педагогічні читання) діяльність, залучення батьків до освітнього процесу («Дні відкритих дверей», участь у підготовці й проведенні свят, розваг, окремих занять, в оснащенні педагогічного процесу та упорядкуванні приміщень, території разом з дітьми і педагогами).

Консультації, поради, рекомендації батькам  щодо правового виховання дітей

Корисна інформація для батьків
      Правова освіта дошкільнят передбачає ознайомлення юних громадян з конкретними і зрозумілими їм правами.

Дітям доступні такі чотири групи прав:

- Права на гідне існування, виживання, що включає право на життя і здоров'я, житло, їжу, ім'я, родину, турботу батьків, громадянство.

- Права на розвиток, освіту, відпочинок і дозвілля.

- Права на захист від приниження, насильства та експлуатації, а також особливі права дітей-інвалідів та сиріт.

- Права на свободу слова, думки та діяльності.

Дітям старшого дошкільного віку (5-6 років) доступна система знань про права людини:

- Права, з вмістом яких діти постійно зустрічаються у своєму житті;

- Права, які найбільш часто порушуються дорослими чи іншими дітьми;

- Права, знання яких може сприяти розвитку інтересу дітей до соціальних явищ і доступні пізнання на рівні елементарних узагальнень.

Як відомо, права не існують без обов’язків. Діалектичний взаємозв'язок прав і обов’язків – головна суть виховання правосвідомості.

Обов’язок – це те, що діти повинні робити, щоб бути корисним собі та навколишнім.

Дітям необхідно дати поняття про такі обов’язки:

- дотримуватися правил поведінки в дошкільному закладі, в родині, у громадських місцях;

- слухатися батьків, любити й шанувати всіх членів сім'ї;

- не ображати молодших і допомагати старшим;

- шанувати державні символи України;

- берегти й охороняти природу;

- старанно вчитися;

- дотримуватися правил безпеки життя;

- дбати про власне здоров'я, дотримуватися правил особистої гігієни, не користуватися забороненими предметами;

- підтримувати порядок у своїй кімнаті.