Гурткова робота

Організація гурткової роботи у 2014/2015 навчальному році                                       «Світ моїх мистецьких захоплень»

Мета:  формування естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне в житті і мистецтві.
Завдання:
  • формування художньо-естетичної компетенції;

• розвиток творчих здібностей дітей;

• стимулювання та мотивація самореалізації дітей;

• формувати навички виконувати творчі завдання;

• формувати навички до спільних творчих справ;

• педагогічна підтримка обдарованих дітей, формування системи індивідуальної роботи з обдарованими дітьми.

Тематична спрямованість гуртків
Група №6 (молодший дошкільний вік, 4 р.ж.)«Орігамі» (художньо-естетичний розвиток)
Група №10 (молодший дошкільний вік, 4 р.ж.)«Народна скарбниця» (художньо-естетичний розвиток, народознавство)
Група №11 (молодший дошкільний вік, 4 р.ж) «Школа шляхетності» (морально-етичний розвиток)
Група №5 (молодший дошкільний вік, 5 р.ж.) «Чарівні пальчики» (художньо-естетичний розвиток)
Група №7 (молодший дошкільний вік, 5 р.ж.)«Чарівне слово поезії» (художньо-естетичний, мовленнєвий розвиток)
Група №9 (молодший дошкільний вік, 5 р.ж.)«Віконечко у казку» (художньо-естетичний, мовленнєвий розвиток)
Група №4 (старший дошкільний вік)«Жили-були веселі фарби» (художньо-естетичний розвиток)
Група №8 (старший дошкільний вік.)«Пластелінові  фантазії» (художньо-естетичний, креативний розвиток)
Група №12 (старший дошкільний вік) "Маленькі мандрівники" (географія, культура, краєзнавство)
Групи старшого дошкільного віку «Школа м"яча» (фізичний розвиток)
«Кольорова музика» (художньо-естетичний, музичний розвиток)

З досвіду роботи щодо організації гурткової роботи з дітьми   вихователя Мінаєвої Фанії Ісхаківни

Основною метою роботи гуртка “Маленькі мандрівники” є розширення пізнавальної сфери дошкільнят, підтримка їх допитливості, розвиток зацікавленості, активності, допомога дитині створити цілісну картину світу, розвиток творчості у дітей.
Досягти мети можливо, вирішивши певні завдання:
  • Продовжувати розширювати пізнавальну сферу.
  • Пробуджувати розвивати інтерес до навколишнього світу.
  • Формувати кругозір дитини, вчити дітей використовувати набуті знання у практичній діяльності.
  • Розвивати пізнавальні процеси, логічні операції, вміння знаходити альтернативні шляхи інформації.
Програма складається з трьох ліній:
  1. «Основи географії».
  2. «Основи  краєзнавства».
  3. «Основи  культури».
«Основи географії»
  • Розширити знання дітей про навколишній світ, його багатогранність.
  • Формувати у дітей знання про географічні уявлення, поняття: карта, глобус, рельєф, компас, гори, океани, пустелі, рівнини.
  • Учити дітей працювати з картою, з компасом і спостереження і орієнтування на місцевості.
«Культура»
  • Продовжувати знайомити дітей із культурним надбанням людства.
  • Формувати у дітей знання про архітектуру, як вид мистецтва, про архітектурні надбання міста, країни, світу.
  • Розвивати художній смак, почуття гармонії, форми і кольору.
  • Виховувати бережливе ставлення до історичних надбань, повагу до досягнень людської діяльності, художніх творів.
«Краєзнавство»
  • Продовжувати знайомити дітей із історичним минулим України, її сьогоденням.
  • Формувати уявлення дітей про природний світ України, її культурне надбання.
  • Виховувати любов до рідного міста, до Батьківщини.
  • Виховувати сміливість, самостійність, ввічливість, доброзичливість, толерантність.
Заняття гуртка " Подорож до Занзібара"
Презентація до заняття гуртка

У навколишньому світі є багато предметів і явищ,  які викликають інтерес. Тож діти можуть стати “живими” героями подорожей.

Діти з цікавістю розглядають карту світу, глобус. На них позначають цікаві місця світу, хто де відпочивав з батьками, де батьки бувають у відрядженнях. Після повернення до дому мами і тата привозять дітям листівки, сувеніри, ілюстрації. Цей додатковий матеріал надзвичайно зацікавлює дітей і спонукає дітей до подорожей в інші країни. Це розширює світогляд дітей.

Головне завдання вихователя – це створити оптимальні умови для прояву пізнавальної діяльності.

Маленька дитина – це велика таємниця, у розкритті якої важливо не пропустити найсприятливіший період у розвитку, навчанні та вихованні. Цікава і захоплююча діяльність гуртка сприяє всебічному розвитку вихованців – дає змогу зберегти дитячу допитливість.