Мандруємо екологічною стежиною

Земля - планета  і найбільше диво,

Не знаємо чи є десь світ такий.

А на Землі так гарно і красиво,

наш світ чарівний, дивний і живий.

Давайте будем все оберігати:
Джерела, ріки, квіточки малі.
Любить всім серцем й завжди пам’ятати,
Що ми є часточка природи на Землі.
Давайте задумаємось!
...Науково-технічний прогрес, що дав людству надзвичайно багато корисного, породив і цілий ряд екологічних проблем. Аналіз екологічної ситуації на нашій планеті свідчить про те, що нинішня криза охопила сфери мислення людини, її екологічну свідомість і практичну діяльність. Глобальне знищення природи – то лише побічний результат згубної діяльності суспільства. Сутність сучасної екологічної кризи полягає не лише у відокремленні людини від природи і в конфлікті з нею, а в нашому нерозумінні або й упертому небажанні осягнути, що людство може вижити, лише усвідомлюючи себе невід"ємною часткою природи.
...Можемо зробити висновок, що всім нам, мешканцям невеликої, прекрасної, але вкрай переобтяженої “плодами” людської діяльності планети, біосфера якої вже опинилася на останній межі, необхідно почати діяти. Мусимо активно рятувати природне середовище, зберігати й “ремонтувати” свій дім, що колись був чудовий, а нині почав розвалюватися з нашої вини. Але це - надзвичайно складне, важке й важливе завдання. І ефект може бути досягнутий лише в тому разі, якщо підходити до його вирішення старанно, з душею й серцем, а головне – професійно, грамотно, з урахуванням правил і законів, згідно з якими живе й розвивається Природа.

...Чи можна у наш час переоцінити важливість та необхідність екологічного виховання. І починати це виховання необхідно, безумовно, з самого раннього дитинства.

"Мир, окружающий ребенка, - это прежде всего мир природы с безграничным богатством явлений, с неисчерпаемой красотой. Здесь, в природе, вечный источник детского разума"                ...В.Сухомлинский

..Важливо формувати у дітей потребу в самостійному пізнанні природи. Здійснити це завдання можливо, створюючи розвиваюче середовище екологічного спрямування, в якому дитина мала б змогу пізнавати навколишній світ, самостійно встановлювати зв"язки та залежності, які існують у природі, спостерігаючи за об"єктами та явищами неживої та живої природи та активно взаємодіяти з ними.

...Екологічна стежина дозволяє дошкільнику наочно познайомитись з різними явищами, які відбуваються в природі, спостерігати за живими об"єктами в їх природних умовах, отримати навички простих екологічних досліджень, а також формує такі моральні якості як співпереживання, співчуття.  ...Кожен вихід на вулицю для дитини обертається цікавою прогулянкою, яка дає можливість дитині спостерігати та пізнавати!