Сторінка медичної сестри

Досконале й квітуче здоров’я є нормальним природним станом життя... Бог ніколи не створював хвороб і страждань: це винятково творіння людей. Хвороби виникають від того, що люди порушують закони, за якими вони повинні жити. Прийде час, коли головною метою лікаря буде зберігати здоров’я людей, а не намагатися лікувати їх, коли вони захворіли. І ще згодом прийде час, коли кожен буде своїм особистим лікарем.                                             (Р. Грінс)

Медичне обслуговування дітей закладу забезпечують    медичні сестри:

Сестра медична старша Слуцька Г.І. (стаж роботи на посаді – 35 роки);
медична сестра Півень О.О.  (стаж роботи на посаді – 10 років);
закріплений лікар-педіатр   міської поліклініки сімейного типу № 9 Ганусова С.В.

Робота медичних працівників в дошкільному навчальному закладі проводиться за наступними напрямами:

поглиблений огляд дітей  двічі на рік;
поглиблений огляд дітей, які йдуть до школи,  за участю вузьких спеціалістів (окуліст, стоматолог, офтальмолог, отоляринголог, гінеколог для дівчаток, хірург);
щомісячний  аналіз захворюваності по групах;
проведення під час виникнення інфекційних захворювань, комплексу протиепідемічних заходів;
огляд дітей на педикульоз та виявлення шкіряних захворювань 1 раз на тиждень;
систематичне проведення роботи щодо профілактики виникнення гострих кишкових захворювань, контроль за особистою гігієною дітей;
проводення  роботи з батьками щодо значення щеплень проти інфекційних  захворювань;
організація роботи щодо сезонної профілактики ГРВІ, грипу (вживання фіточаїв, часнику, цибулі, лимонів, імунна гімнастика);
постійне здійснення контролю за санітарним станом приміщень;
організація роботи з  працівниками, батьками та дітьми щодо необхідності дотримання здорового способу життя.

Поради медичної сестри

Звертаємо Вашу увагу на те, що в закладі вжито наступні заходи щодо попередження захворювання вихованців на ГРИП:

ü

• Контроль за реальним станом здоров’я дітей.
  • Контроль за виконанням режиму дня дошкільного навчального закладу.
  • Контроль за якістю прибирання в приміщеннях закладу.
  • Контроль за режимом провітрювання в групових приміщеннях.
  • Дезінфекція повітря групових приміщень з використанням бактерицидної лампи.
  • Щоденна ранкова гімнастика.
  • Заняття з фізичної культури, згідно розкладу занять.
  • Дотримання рухового режиму - чередування рухливих та малорухливих ігор протягом дня.
  • Дотримання послідовності під час одягання дітей на вулицю.
  • Максимальне перебування дітей на свіжому повітрі з урахуванням погодних умов та одягу дітей.
  • Вживання фітонцидів (цибуля, часник).

ОБЕРЕЖНО, ГРИП!!!

Пам'ятка для батьків

Грип – це гостре вірусне захворювання, яке передається через повітря від хворої людини до здорової при розмові, чханні, кашлі. З кожним роком зростає число випадків з тяжким чи атиповим перебігом.

Рекомендації щодо профілактики захворювання на грип:
- Проводьте профілактичні щеплення, попередньо проконсультувавшись з дільничним терапевтом, або сімейним лікарем;
- Уникайте місць великого скупчення людей ;
- При кашлі або чханні , необхідно прикривати носа та рота хустинкою, яку після використання потрібно викинути у смітник;
- Часто мийте руки з милом. Ефективно діє протирання рук вологими серветками, що містять у своєму складі спирт.
- Намагайтеся не торкатися очей, носа та рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника вірусу в організм.
- Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання.
Якщо в сім’ї хворий на грип, необхідно:
- Ізолювати його в окреме приміщення (кімнату);
- Обмежити доступ до хворого членів родини;
- Під час спілкування з хворим необхідно надягати маску (респіратор), яку потрібно змінювати кожні 4 години;
- У хворого на грип повинен бути окремий посуд, рушник, засоби особистої гігієни;
- Регулярно провітрюйте приміщення, та підтримуйте чистоту;
- По можливості, проводити бактерицидне знезараження повітря за допомогою ультрафіолету;

Протягом усього гострого періоду хворий повинен дотримуватись суворого ліжкового режиму.
   Не займайтеся самолікуванням !
   При появі симптомів захворювання необхідно обов’язково звернутися до лікаря!