Організація харчування дітей в ДНЗ

Одним з головних завдань дошкільного навчального закладу - це забезпечення права кожної дитини на охорону її життя і здоров'я.
Харчування є одним з найважливіших факторів, що визначає здоров'я дітей, сприяє профілактиці захворювань, підвищенню працездатності та успішності, фізичному і розумовому розвитку, створює умови для адаптації підростаючого покоління до навколишнього середовища. Правильно організоване харчування забезпечує організм всіма необхідними йому харчовими речовинами (білками, жирами, вуглеводами, вітамінами і мінеральними солями). Основним принципом харчування дошкільнят є максимальна різноманітність харчових раціонів, яке досягається шляхом використання достатнього асортименту продуктів і різних способів обробки.
У дошкільному навчальному закладі організовано збалансоване харчування відповідно з натуральними нормами. У повсякденний раціон включені основні групи продуктів: м'ясо, риба, молоко, яйця, овочі, цукор, хліб, крупи та інші.
Виконання натуральних норм харчування у середньому складає 80%.
У дошкільному закладі є технологічні картки приготування страв, примірне двотижневе меню. Готова продукція відпускається з кухні за графіком. Режим харчування в кожній віковій групі організовано відповідно до вимог.

Організація харчування вихованців  комунального закладу

«Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок)№ 400

Харківської міської ради»

у 2015 році

Організація дієтичного харчування дітей у дошкільному закладі.
Організація дієтичного харчування дітей у дошкільних закладах передбачена Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом МОН України, МОЗ України від 17.04.2006р. № 298/227.

Дієтичне харчування призначає лікар-педіатр дітям:

• які часто і тривало хворіють;
  • які мають хронічні захворювання;
  • у яких були захворювання або порушення функції шлунково-кишкового тракту: гастрити; дискінезії жовчовивідних шляхів; холецистити; панкреатити; ентероколіти тощо;
  • із захворюваннями нирок чи ендокринної системи.
Дієтичне харчування для дітей у дошкільному закладі організовують відповідно до наданої батьками дитини довідки з призначенням дієтичного харчування від лікаря-педіатра. На підставі наданої батьками довідки медична сестра складає список дітей, які потребують дієтичного харчування. Також медична сестра контролює систематичність приготування дієтичних став на харчоблоці.

Рекомендації, поради, консультації  батькам

Харчування дитини в дошкільному закладі і в родині повинно поєднуватися. З цією метою в кожній групі вивішується меню.
Для збереження апетиту не рекомендується годувати дитину вдома вранці, перед відвідуванням дошкільного навчального закладу. Винятком можуть бути яблуко, морква, овочевий сік у кількості 50-100 г.