Абетка безпеки малюків

Дитинство — це унікальний період в житті людини. Саме у цей час формується здоров'я, відбувається становлення особистості. Досвід дитинства багато в чому визначає доросле життя людини. На початку шляху поруч з беззахисним довірливим малюком знаходяться головні люди в його житті – це батьки та вихователі. Завдяки їх любові та турботі, емоційній близькості та підтримці дитина росте і розвивається, у неї з'являється довіра до світу і оточуючих людей. Ми з вами бажаємо нашим дітям щастя. І всі наші спроби захистити їх від лиха продиктовані цим.

Про актуальність даної теми можна говорити багато і все буде головним. Як зберегти здоров'я дітей? Як допомогти розібратися в різноманітних життєвих ситуаціях? Як навчити допомагати один одному? Аналізуючи поняття «екстремальний», «безпека», ми розуміємо: те, що для дорослого не є проблемною ситуацією, для дитини може стати такою. Особливу тривогу ми відчуваємо за маленьких беззахисних громадян-дошкільнят. Тому головне завдання педагогів та батьків полягає у тому, щоб в доступній для дітей формі навчити їх не губитися перед небезпекою, а вміти себе захищати.

Формування уявлень дітей щодо безпеки життєдіяльності в ДНЗ здійснюється відповідно завдань Базового компоненту дошкільної освіти освітньої лінії «Особистість дитини».

Спільний проект «Діти + батьки + педагоги = безпека»
Вид проекту: довготривалий,  відкритий, колективний.
Мета: створення умов для інтенсифікації роботи з родиною на основі двосторонньої взаємодії, направленої на засвоєння знань дітьми та їх батьками про правила безпеки.
Завдання:
за допомогою різних методів та прийомів оптимізувати роботу з батьками вихованців для повноцінного розвитку особистості дитини та закріплення знань щодо власної безпеки;
створити умови для формування соціальних навичок та норм поведінки на основі спільної діяльності з батьками;
створити систему освітньо-виховної роботи щодо навичок безпечної поведінки;
формування у дітей стійких навичок безпечної поведінки;
активізація діяльності серед батьків вихованців щодо актуальності даної проблеми.
Термін реалізації проекту 2011-2015 роки

В рамках проекту проводяться тематичні дні профілактики дитячого травматизму (щопонеділка кожного місяця):

-  серія занять для дітей  з навчання діям у небезпечних ситуаціях природного, техногенного, медичного та біологічного  характеру;

- читання художньої літератури;

- проведення «хвилинок безпеки»;

- екскурсії «Вулиці рідного міста»;

-  консультації для батьків, міні-збори, інформації.

Щопонеділка кожного місяця, тематичний день

Тематика занять:

1-й понеділок місяця - Наодинці вдома. Дитина серед людей.

2-й понеділок місяця - Вогонь-друг, вогонь-ворог.

3-й понеділок місяця - Безпечні і небезпечні вулиці та дороги.

4-й понеділок місяця - Природа-друг, коли ти її добре знаєш. Стихійні лиха.